Hayvan Kliniği

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  Orta
 • Yaş
  Yaş
  7-11 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan:

Özel bir evcil hayvanınız var mı? Birçok kişinin kedi veya köpek, bir kaplumbağa ya da bir kuş, hatta bir balık gibi ailenin bir üyesi olan hayvanları vardır. Hayvanlar bizim gibidir. Onlar yemek, uyku ve oynamayı severler. Bizim gibi evcil hayvanlar bazen hasta olur. Evcil hayvan doktoruna ihtiyacınız olduğunda, veteriner adı verilen özel bir doktora gidin. Bugün veteriner ve bir hayvan hastanesi yapacağız. Bu eğlenceli hayvan hastanesi projesinde, bazı hayvanları, bir ağaç ve bir muayene odası yapacağızr. Daha fazla proje için diğer "Farm Fun" projelerine de bakabilirsiniz. Hayvanların bakımı çok eğlencelidir!

Malzemeler:

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.
 • Gevrek kutusu kartonu

Araçlar:

 • Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar:

Adım 1

Basılmış el işi şablonlarından tüm hayvan hastanesi  imgelerini kesin.

Adım 2

Şimdi hayvan hastanesi  (imge 3) ana parçasını alıyoruz ve kahvaltı kutusu kartonuna yapıştırıyoruz. Tutkalın kuruması için 30 saniye beklemeniz gerekmektedir. 30’a kadar sayabilir misiniz? Şimdi hayvan hastane odasının etrafını kestiğimizden karton şablonumuz hazırdır.

Adım 3

Şablon hazır olduğunda, aracın ana hatlarını noktalı çizgiler boyunca katlayın. Yardım için resmi kullanın.

Adım 4

Hayvan hastanesinin kenarlarında sekmelere bol miktarda tutkal koyun ve yere yapıştırın (imge 1). Tutal sekmeleri yere tutturulmalıdır.

Adım 5

Şimdi masa yapmak için imge 3’ü alıyoruz ve çizgi boyunca katlıyoruz. Daha sonra küçük bir kutu oluşturmak için sekmelere tutkal sürüp yerine yapıştırıyoruz.

 

 

Adım 6

Şimdi imge 4’ü alıyoruz ve çizgi boyunca katlıyoruz. Sonra kare oluşturmak için uçtan uca yapıştırıyoruz. Bu, kedi ve köpeklerin gözlem altında tutulduğu bakım kafesidir.

Adım 7

Hayvan doktoru, hemşire, hayvan ve ağaç  (resim 5) yapmak için: kestiğimiz yarıyı katlayın ve sonra renkli blokları üçgen şekli oluşturacak şekilde içe katlayın. Sonra tabanı yerine yapıştırmak için Pritt yapıştırıcı uygulayın.

Adım 8

Şimdi hayvan hastanesinin düzenlenmesi zamanıdır. Bugün hangi hayvanlara bakacaksınız. İlham almak için resime bakın.

Bu kadar!

Kağıt hayvan hastanesi ve eğlenceli hayvanlar ile  eğleneceğinizi umuyoruz.

Hayvan hastanesi resimlerinizi görmek isteriz.  Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

 

İpucu

Karton kağıdı keserken bir yetişkenden yardım isteyin.