Meyve ve sebze kamyonu

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Yaş
  Yaş
  7-11 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar
 • Tema
  Tema
  Mevsimsel

Arkaplan:

Meyve ve sebze yemek ister misiniz? Meyve ve sebzeler sağlıklı olmanın çok önemli bir parçasıdır. İyi tat verirler ve vücudunuzun büyümesi ve hasta olmaması için vitamin ve mineral doludurular. Doktorlar her gün üç sebze ve iki meyve yemek gerektiğini söylüyorlar. Bu kadar çok  meyve ve sebze var ! Hepsi nereden geliyor? Çiftçileirn bahçelerinde yetiştirdiği çiftliklerden gelirler. Bugün size kendi kağıt meyve ve sebzenizi yetiştirmek için kağıttan bir çiftlik yapmayı göstereceğiz. Daha fazla ilham için, diğer "Farm Fun" projelerine de bakabilirsiniz. Mutlu tarım!

Malzemeler:

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.

Araçlar:

 • Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar:

Adım 1

Basılmış el işi şablonlarından tüm çiftlik  imgelerini kesin.

Adım 2

Şimdi kağıt traktörü  (imge 1) ana parçasını alıyoruz ve kahvaltı kutusu kartonuna yapıştırıyoruz. Tutkalın kuruması için biz 30 saniye beklemeniz gerekmektedir. 30’a kadar sayabilir misiniz? Şimdi kağıt traktörün etrafını kestiğimizden karton şablonumuz hazırdır.

Adım 3

Şablon hazır olduğunda, aracın ana hatlarını noktalı çizgiler boyunca katlayın.

Adım 4

Traktörün kenarlarında sekmelere bol miktarda tutkal koyun ve bir traktör şekli oluşturmak için yanlarından yapıştırın. Sonra iki ucu yerine yapıştırın. Yardım için resmi kullanın. Şimdi traktörü tekrar yerine (imge 2) yapıştırıyoruz.

Adım 5

Traktör römorkunu yapmak için imge 3 ve 4’ü kullanıyoruz. Şimdi imge 4’ü bir kutu şeklinde katlıyoruz. Daha sonra römork tabanını oluşturmak için imge 3’ü katlayıp yapıştırıyoruz. Yardım için resmi kullanın.

 

 

Adım 6

Sevimli çiftçi, meyve ve sebze sepetini  (resim 5) yapmak için: kestiğimiz yarıyı katlayın ve sonra renkli blokları üçgen şekli oluşturacak şekilde içe katlayın. Sonra tabanı yerine yapıştırmak için Pritt yapıştırıcı uygulayın.

Adım 7

Şimdi ağaçları yapmalıyız. Ağaçları (imge 7) kahvaltı kutusunun kalanına yapıştırıyoruz. Tutkalın kuruması için biz 30 saniye beklemeniz gerekmektedir. 30’a kadar sayabilir misiniz? Şimdi kağıt ağaçların etrafını kestiğimizden karton şablonumuz hazırdır. Şimdi şablouna yarı yarıya katlıyoruz ve renkli blokları üçgen şeklinde içe doğru katlıyoruz. Onra biraz Pritt tutkal ile yerine yapıştırıyoruz.

Adım 8

Çiftliği yapmak için çiftliği (imge 6) diğerine yapıştırıyoruz.

Adım 9

Şimdi ağaçları ve araziyi yapıştırarark orman yapıyoruz.

Adım 10

Şimdi  çiftlik ile oynama ve meyve ve sebzelerin nasıl yetiştiğini öğrenme zamanı.  Ağaçlarda meyvelerin ve yerde sebzelerin büyüdüğünü görüyormusunuz. Çiftliğinize başka ne ekleyebilirsiniz. Bu resimden ilham alın.

Bu kadar!

Meyve ve sebze yetiştirme projesi ile eğleneceğinizi umuyoruz.

Meyve ve sebze resimlerinizi görmek isteriz. Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

İpucu

Karton kağıdı keserken bir yetişkenden yardım isteyin.