Midilli Nakliye Aracı

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Yaş
  Yaş
  3-6 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Mevsimsel

Arkaplan:

Midilliler genellikle çiftliklerde yaşar, ama bazen, tıpkı bizim gibi, midillinin, bir midilli gösterisi yapmak veya bir atlama rekabetine girmek için, hatta veterineri görmek için, uzun bir yolculuk yapması gerekir. Ama çiftlikten gitmek zorunda oldukları yere nasıl giderler? Bir küçük midilli için yalnız yürümek tehlikeli olabilir. Ayrıca, bu kadar yorulmasını istemeyiz! Yani midilliyi taşımak için bir araç kullanmalıdır. Midilli, bir aracın veya kamyonun römorkunda seyahat eder. Bugün bir kağıt midilli taşıma römorku ve araba yapmak istiyoruz. Daha fazla ilham için  diğer çiftlik projelerine de bakabilirsiniz. Midilli bugün nereye gidecek?

Malzemeler:

 • Dosyanın çıktısını alın.
 • Gevrek kutusu kartonu

Araçlar:

 • Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar:

Step 1

Basılmış el işi şablonlarından tüm imgeleri kesin.

Adım 2

Şimdi kağıt arabanın  ana parçasını alın ve kahvaltı kutusu kartonuna yapıştırın. 30 saniye bekleyin ve karton şablonumuz hazırdır.

Adım 3

Şablon hazır olduğunda, aracın ana hatlarını noktalı çizgiler boyunca katlayın. Yardım için resmi kullanın.

Adım 4

Midilli arabasının kenarlarında sekmelere bol miktarda yapıştırıcı sürün ve bir midilli arabası şekli oluşturmak için yanlarından yapıştırın. Yardım için resmi kullanın.

Adım 5

Şimdi midilli arabası yapmak için imge 7,8 ve 9’u alın ve imge 9’u şeklin içine katlayın. Daha sonra midilli arabası temelini oluşturmak için sekmelere tutkal sürüp yerine yapıştırın. Aracın arka kapısını yapmak için imge 8’i arkaya yapıştırın. Yardım için resmi kullanın.

 

 

Adım 6

Şimdi çekici barı yapmak için imge 2’yi araba ve midilli römorkuna yapıştırıyoruz.

Adım 7

Sonra midilli yapıyoruz. Midilli  gövdesini noktalı çizgiler (görüntü 3) boyunca katlayın sonra  resimlerde görüldüğü gibi, yerine yapıştırın. Kuyrukları üzerinde noktalı çizgi boyunca katlayın ve daha sonra 2 tarafı birlikte yapıştırın. Sekmeleri (imge 5) birlikte yapıştırmamak için dikkatli olun! Sonra renkli parçalara yapıştırıcı sürün, kuyruğu itin ve midilli gövdesine  (imge 3) sekmeleri, yapıştırın. Midillinin  başını (resim 4) ikiye  katlayın ve 2 tarafı birlikte yapıştırın. Yardım için resmi kullanın. Ardından midilli başını gövdeye yapıştırın.

Adım 8

Şimdi midilliyi taşımak için hazırız. Yardım için resmi kullanabilirsiniz. Midilli  bugün nereye gidecek? Midilli taşıma aracı ile eğlenmenizi umuyoruz.

Bu kadar!

Midillinizle eğlenceğinizi umarız.

Midilli taşıma aracı resimlerinizi görmek isteriz.  Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

İpucu

Pembe Pritt yapıştırıcı için mükemmel bir projedir. Yapıştırıcıyı nereye sürdüğünüzü görebilirsiniz.