Mutlu Hayvan Çiftlik

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Yaş
  Yaş
  7-11 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar
 • Tema
  Tema
  Mevsimsel

Arkaplan:

Hiç bir çiftliğe gittiniz mi? Çiftliklerde, çiftçiler, tarlalar, traktör ve harika hayvan sürüleri vardır. Tavuklar, domuzlar, inekler ve diğer hayvanlar çiftliklerde yaşar ve onların bakımı çiftçinin işidir. Çiftlik hayvanları nasıl ses çıkarır biliyor musun? En sevdiğiniz hayvan hangisi? Bugün bir ahır, mutlu çiftlik hayvanları ve çiftçi yapacağız. Ayrıca bazı sebzeleri ekecek ve saman balyaları ile çiftlik hayvanlarını besleyeceğiz. Soğuk olduğunda veya yağmur başladığında, çiftlik hayvanlarını sıcak ve güvenli olacakları ahıra  koymayı unutmayın. Diğer Çiftlik Projelerimizi kontrol etmeyi unutmayın!

Malzemeler:

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.
 • Gevrek kutusu kartonu

Araçlar:

 • Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar:

Adım 1

Basılmış el işi şablonlarından tüm mutlu çiftlik hayvanları imgelerini kesin.

Adım 2

İki büyük alanı birbirine yapıştırın. Bu çiftliğinizin üzerinde duracağı arazidir. Arazide çiçekler, çalılar ve toprak vardır.

Adım 3

İmge 3, 5, 6 ve 7’yi gevrek kutusuna yapıştırın. 1 dakika kurumaya bırakın ve sonra kutudan imge 3,5, 6 ve 7’yi kesin. 

Adım 4

Şimdi tüm yapıştırıcı kısımları doğru açıdan katlayın

Adım 5

Sonra 6, 3 ve 7 imgelerini resimde görüldüğü gibi imge 1’e yapıştırın. İmge 1 ahırın tabanıdır ve imge 6, 3 ve 7 ahırın duvarlarıdır. Duvarları yerine yapıştırmak için tutkalı kullanın ve bir tarafı açık kutu şekli verin.

 

 

Adım 6

Şimdi imge 5’i ahırın tepesine yapıştırın. Bu çatı olacaktır. Yardım için resme bakın.

Adım 7

Atı yapmak için, resimlerde görüldüğü gibi, noktalı çizgiler boyunca atın gövdesini (resim 13) katlayın daha sonra, yerine yapıştırın. Her iki  kuyrukğu (imge 15), noktalı çizgi boyunca katlayın ve daha sonra 2 tarafı birlikte yapıştırın. Sekmeleri   birlikte yapıştırmamak için dikkatli olun! Sonra renkli parçalara yapıştırıcı sürün, kuyruğu itin ve atın gövdesine  (imge 11) sekmeleri, yapıştırın. Atın  başını (resim 14) ikiye  katlayın ve 2 tarafı birlikte yapıştırın. Yardım için resmi kullanın. Ardından atın başını gövdeye yapıştırın.

Adım 8

İneği yapmak için, resimlerde görüldüğü gibi, noktalı çizgiler boyunca ineğin gövdesini (resim 9) katlayın daha sonra, yerine yapıştırın. Her iki kuyruğu (imge 11), noktalı çizgi boyunca katlayın ve daha sonra 2 tarafı birlikte yapıştırın. Sekmeleri   birlikte yapıştırmamak için dikkatli olun! Sonra renkli parçalara tutkal sürün, kuyruğu itin ve ineğin gövdesine  (imge 9) sekmeleri, yapıştırın. İneğin  başını (resim 10) ikiye  katlayın ve 2 tarafı birlikte yapıştırın. Yardım için resmi kullanın. Ardından ineğin başını gövdeye yapıştırın. Boynuzları yapmak için noktalı çizgiler boyunca imge 12’yi  katlayın. Sonra bunları ineğin kafasına yapıştırın. Yardım için resmi kullanın.

Adım 9

İmge 2,16 ve 17’yi yapmak için:  kesilen kâğıdı ikiye katlayın ve daha sonra içeri katlayın.  Sonra renkli baz sekmelerinden birine yapıştırıcı sürün  ve yerine yapıştırın, birlikte bastırın. Yardım için resmi kullanın. Bunu yaptıktan sonra, iki çiftçi, hayvanlar ve  sebze yapmış olduk. Hayvanları ve sebzeleri tanıyor musun?

Adım 10

İmge 4 ve 8 de, silindir yapmak için parmağınızın etrafına kağıt sarın. Sonra kağıdı bu şeklin içine yapıştırın. Bu 6 silindir çiftlik hayvanlarını beslemek için kullanılan saman balyalarıdır.  

 

 

Adım 11

Şimdi alan üzerine ahır, hayvanlar, sebze ve iki çiftçiyi yerleştirmeliyiz. Çiftliği nasıl organize edeceksiniz?  İlham için resmi kullanın. Hayvanları beslemeyi unutmayın.

Bu kadar!

Mutlu çiftliğinizle oynarken eğleneceğinizi umarız.

Mutlu çiftlik hayvanları resimlerinizi görmek isteriz. Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

İpucu

Pembe Pritt yapıştırıcı için mükemmel bir projedir. Yapıştırıcıyı nereye sürdüğünüzü görebilirsiniz.