Safari

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Yaş
  Yaş
  3-6 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Mevsimsel

Arkaplan:

Hiç vahşi bir hayvan gördünüz mü? Bir Afrika safarisinde, savanlarda vahşi hayvanları yakından görmek için korucularla oynayabilirsiniz! Oyun korucuları hayvan polis gibidir. Onlar vahşi hayvanların güvenlik ve sağlığından sorumludur. Bu safari aktivitesinde, kağıt safari arabası, bazı oyun korucuları ve vahşi hayvanları  yapacağız. Tüm hayvanların isimlerini biliyor musunuz? Hepsinin nereden geldiğini biliyor musunuz? Bu korucu el işi ile eğleneceğinizi ve diğer "Farm Fun" projelerine göz atacağınızı umuyoruz. Hayal gücünüzü vahşi çalıştırın!

Malzemeler:

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.
 • Gevrek kutusu kartonu

Araçlar:

 • Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar:

Adım 1

Basılmış el işi şablonlarından tüm safari imgelerini kesin.

Adım 2

Şimdi kağıt safari arabasını (imge 1) ana parçasını alıyoruz ve kahvaltı kutusu kartonuna yapıştırıyoruz. Tutkalın kuruması için 30 saniye beklemeniz gerekmektedir. 30’a kadar sayabilir misiniz? Şimdi kağıt safari arabasının etrafını kestiğimizden karton şablonumuz hazırdır.

Adım 3

Şablon hazır olduğunda, safari arabasının ana hatlarını noktalı çizgiler boyunca katlayın.

Adım 4

Safari arabasının kenarlarında sekmelere bol miktarda tutkal koyun ve bir safari arabası şekli oluşturmak için yanlarından yapıştırın. Yardım için resmi kullanın.

Adım 5

Dostça macera ve vahşi hayvan yapmak için (resim 2) yapmak için: kestiğimiz yarıyı katlayın ve sonra renkli blokları üçgen şekli oluşturacak şekilde içe katlayın. Sonra tabanı yerine yapıştırmak için Pritt yapıştırıcı uygulayın.

 

 

Adım 6

Şimdi savanları yapmak için imge 4’ü küçük su deliği olan diğer büüyk sayfaya yapıştırıyoruz. Bu safarimiz için temel olacak.

Adım 7

Şimdi ağaçları yapmalıyız. Ağaçları (imge 5) kahvaltı kutusunun kalanına yapıştırıyoruz. Tutkalın kuruması için 30 saniye beklemeniz gerekmektedir. 30’a kadar sayabilir misiniz? Şimdi kağıt ağaçların etrafını kestiğimizden karton şablonumuz hazırdır. Şimdi şablouna yarı yarıya katlıyoruz ve renkli blokları üçgen şeklinde içe doğru katlıyoruz. Sonra biraz Pritt tutkal ile yerine yapıştırıyoruz.

Adım 8

Çimenleri (imge 3) ve ağaçları (imge 5) yapıştırarak savanları dekore ediyoruz. Siz savanlarınızı nasıl dekore edeceksiniz? Bu resimden ilham alın.

Adım 9

Şimdi oynama zamanı. Safari oyununda çok eğleneceğinizi umarız.

Bu kadar!

Hayvan safari oyunu ile eğleneceğinizi umuyoruz.

Safari hayvanları  resimlerinizi görmek isteriz.  Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

İpucu

Karton kağıdı keserken bir yetişkenden yardım isteyin.