İtfaiye Arabası

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  Kolay
 • Yaş
  Yaş
  7-11 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan:

Hiç caddede hızla giden bir itfaiye aracı gördünüz mü? İtfaiye ve cesur itfaiyeciler kentin önemli bir parçasıdır. Bir yangın olduğunda, güvenilir itfaiyeci  ekibi itfaiye kamyonu üzerine oturur ve hızlı bir şekilde yangın yerine gider. Onlar yüksek ağaçlarda kalan kedi yavrularını kurtarmak için kamyon  merdivenlerini kullanır. Bugün kullanışlı Pritt stick ile, kahvaltı gevrek kutularından, kağıt bir itfaiye aracı yapmayı öğreneceğiz. İtfaiyecilerin  büyük maceraları ne olacak bugün? Diğer büyük "Kağıt Şehri" kitleri ile kombine ederseniz bu proje daha eğlencelidir. Şehir heyecan doludur!

Malzeme:

 • Dosyanın çıktısını alın.
 • Gevrek kutusu kartonu

Araçlar:

 • Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar:

Adım 1

Basılmış el işi şablonlarından imgeleri kesin.

Adım 2

Şimdi kağıt itfiaye aracı  ana parçasını alın ve kahvaltı kutusu kartonuna yapıştırın. 30 saniye bekleyin.  Şimdi kağıt itfaiye aracının etrafını kesin ve karton şablonumuz hazırdır.

Adım 3

Şablon hazır olduğunda, aracın ana hatlarını noktalı çizgiler boyunca katlayın.

Adım 4

Aracın kenarlarında sekmelere bol miktarda yapıştırıcı sürün ve bir nakliye aracı şekli oluşturmak için yanlarından yapıştırın. 

Adım 5

İtfaiye aracının önündeki sekmeler üzerine yoğun miktarda yağıştırıcı sürün. Daha sonra  sekmelere yapıştırarak aracın yuvarlak ön kısmını oluşturun.

 

 

Adım 6

Yangın hortumu, itfaiyeci, hayvanlar, ateş ve merdivenleri  (resim 2) yapmak için: kestiğimiz yarıyı katlayın ve sonra renkli blokları üçgen şekli oluşturacak şekilde içe katlayın. Sonra tabanı yerine yapıştırmak için Pritt yapıştırıcı uygulayın.

Adım 7

Şimdi oynama zamanı! Yeni aracınızla yangınları söndürün ve şehrin güvenliğini sağlayın.

Bu kadar!

Kağıt itfaiye aracı ve itfaiyecilerinizle eğleneceğinizi umuyoruz.

İtfaiye ekibinizin resimlerinizi görmek isteriz.  Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

İpucu

Bu Yeşil Pritt için mükemmel bir projedir. Yapıştırıcıyı nereye sürdüğünüzü görebilirsiniz.