Kağıt Kamyon

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Yaş
  Yaş
  3-6 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan

Hiç meyve ve sebzelerin, oyuncakların ve giydiğimiz kıyafetlerin onları satın aldığımız süpermarketlere ve mağazalara nasıl geldiğini düşündünüz mü? Bütün bunlar kamyonlarla taşınmaktadır. Bir kamyon havaalanı, liman, çiftlik veya fabrikalar gibi, farklı yerlerden gelen şeyleri taşır. Kamyon gerekli malzeme ile doldurlur ve sonra kullanılacağı süpermarket ya da mağazalara gider. Daha sonra siz  ihtiyacınız olan şeyleri satın almak için anne ya da babanızla mağazalara gidersiniz. İyi, değil mi? Bugün bir taşıma kabı ile bir kağıt kamyon inşa edeceğiz, böylece teslimat yapabileceğiz! Daha fazla fikir için, diğer "Kağıt Şehir" projelerimize bakmayı unutmayın. Kağıttan bütün bir şehir inşa edebilirsiniz!

Malzemeler

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.
 • Mısır gevreği kutusu

Araçlar

 • Pritt Stick
 • Makas 

 

 

Adımlar

Adım 1:

Önce basılmış  imgeleri kesin.

Adım 2:

Şimdi kağıt nakliye aracı ana parçasını alıyoruz ve kahvaltı kutusu kartonuna yapıştırıyoruz.  Kuruması için 30 saniye bekleyin. 30’a kadar sayabilir misiniz? Şimdi kağıt aracın etrafını keselim ve  karton şablonumuz hazırdır.

Adım 3:

Şablon hazır olduğunda, nakliye aracı ana hatlarını noktalı çizgiler boyunca katlayın.

Adım 4:

Aracın kenarlarında sekmelere bol miktarda tutkal koyun ve bir nakliye aracı şekli oluşturmak için yanlarından yapıştırın. Sonra iki ucu yerine yapıştırın. Yardım için resmi kullanın.

Adım 5:

Şimdi imge 2’yi bir kutu şeklinde katlayın. Bu konteynır olacaktır. Daha sonra konteynırı şekile yapıştırmak için  Pritt Stick kullanın.  Bu taşınması  gereken tüm şeyleri taşıyacak kutudur.

 

 

Adım 6:

Dost canlısı kamyon sürücüsü (resim 3) yapmak için: kestiğimiz şekli ikiye katlayın ve sonra renkli blokları üçgen şekli oluşturacak şekilde içe katlayın. Sonra tabanı yerine yapıştırmak için Pritt yapıştırıcı uygulayın.

Adım 7:

Şimdi oyun zamanı! Konteynırı tırın üzerine koyun ve hareket etmeye hazır olun!

Bu kadar!

Nakliye aracı projesi ile  eğleneceğinizi umuyoruz.

Nakliye aracınızın resimlerinizi görmek isteriz.  Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

İpucu

Kesme işlemi için bir yetişkinden yardım isteyin.