Polis Aracı

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  Kolay
 • Yaş
  Yaş
  7-11 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan

Şehrinizin sokakalarında hiç polis arabası gördünüz mü? Polisler kötü adamaları takip ederek, yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederek ve şehir insanlarının kötü şeyler yapmasını engelleyerek şehri korur. Eğer garip bir şey görürlerse araştırırlar.  Bugün bir polis arabası, polis ve hırsız yapacağız. kötü adamları yakalayabilir misiniz? Daha fazla eğlence için  diğer "Kağıt Şehir" projelerimize bakın. Şehriniz mükemmel olacak.

Malzemeler

 • Dosyanın çıktısını
 • Gevrek kutusu

Araçlar

 • Pritt Stick
 • Makas 

 

 

Adımlar

Adım 1:

Basılmış el işi şablonlarından  imgelerini kesin.

 

 

Adım 2:

Şimdi kağıt polis aracı ana parçasını alıyoruz ve kahvaltı kutusu kartonuna yapıştırıyoruz.  Kuruması için 30 saniye bekleyin. Şimdi kağıt aracın etrafını kestiğimizde karton şablonumuz hazırdır.

 

Adım 3:

Şablon hazır olduğunda, aracın ana hatlarını noktalı çizgiler boyunca katlayın.

Adım 4:

Aracın kenarlarında sekmelere bol miktarda tutkal koyun ve bir nakliye aracı şekli oluşturmak için yanlarından yapıştırın. Sonra iki ucu yerine yapıştırın. Yardım için resmi kullanın.

Adım 5:

Şimdi imge 2’yi bir kutu şeklinde katlıyoruz. Bu polis aracı ışığı olacaktır. Daha sonra ışıkları şekile ve polis arabası tavanına yapıştırmak için  Pritt yapıştırıcı çubuk kullanın.  

 

 

Adım 6:

Polis, hırsız ve polis köpeğini  (resim 3) yapmak için: kestiğimiz yarıyı katlayın ve sonra renkli blokları üçgen şekli oluşturacak şekilde içe katlayın. Sonra tabanı yerine yapıştırmak için Pritt yapıştırıcı uygulayın.

Adım 7:

Şimdi hırsız ve polis oynama zamanı! 

Bu kadar!

Kağıt polis aracıyla suçlularla savaşırken keyif alırsınız umarız.

Polis arabası  resimlerinizi görmek isteriz.  Facebook "Pritt Türkiye" e resimlerinizi göndermek için ebeveynlerden yardım alabilirsiniz

İpucu

Bu Yeşil Pritt yapıştırıcı için mükemmel bir projedir. Yapıştırıcıyı nereye sürdüğünüzü görebilirsiniz.