Ada: Korsan Kalesi

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Yaş
  Yaş
  7-11 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan

Hiç kendine açık denizlerde maceralara atılan korsan süsü verdin mi? Her iyi korsan tayfasının gemilerini tamir edecekleri, malzeme alabilecekleri ve tayfaya yeni korsanları ekleyebilecekleri bir yere ihtiyacı vardır. Korsanlar bunu nerede mi yaparlar? Tabi ki bir korsan kalesinde! Korsan kaleleri, deniz kurtlarının maceradan maceraya koşarken dinlenebilecekleri, güvenli bir yerdir. Bu proje Pritt “Korsan Gemisi” proje setiyle daha da eğlenceli oluyor. Unutmayın, bu ilgili dükkânlardan bulabileceğiniz birçok proje setinden sadece biri.

Malzemeler

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.
 • Kürdan
 • 1 boş gevrek kutusu (karton)

Araçlar

 • Pratik Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar

Adım 1:

Bastığınız crafting şablonlarından korsan kale resimlerini kes. Kapıyı takip eden kesik çizgileri kesmemeye dikkat et!

Adım 2:

Önce büyük ada parçasını (resim 1) mavi denizin üstüne, sonra da küçük adayı (Resim 2) büyük adanın üstüne yapıştırarak adanı yarat

Adım 3:

Korsan kalesini yapmak için, tahta korsan kalesinin iki parçasını al (resim 4 ve 5) ve çizgilerden katla.

Adım 4:

Tahta kalenin beyaz kısımlarına yapıştırıcı sürüp birbirlerine yapıştır. Bütün beyaz yapıştırma kısımları taban ve kulübenin aynı tarafında olmalı. Kulube de katlanıp, kare şeklinde yapıştırılmalı.

Adım 5:

Şimdi yapıştırıcıyı korsan kalesinin altına sür ve adaya yapıştır.

 

 

Adım 6:

Bayrağı ikiye katlayıp (resim 6), bayrağın beyaz tarafına yapıştırıcı sür. Şimdi de kürdanı ortasına yerleştirip, bayrağın iki tarafını birbirine yapıştırın. Artık kürdandan küçük bir bayrağın var!

Adım 7:

Bayrağı korsan kalene yapıştırmak için önce kürdanın dibine biraz yapıştırıcı sür ve sonra da kalenin köşesine sabitle.

Adım 8:

Adanın çimenlerini yapmak için (Resim 3),  çimenin kum renkli kısımlarını 90 derece katla. Sonra da bayrağın beyaz kenarlarına yapıştırıcı sür. Ardından çimenleri istediğin gibi yerleştirerek adanı süsle.

Adım 9:

Define sandığı yapmak için (resim 7), sandığı kesik çizgilerden katla. Şimdi renkli çıkıntılara yapıştırıcı sür ve kutu şekline sokup, yapıştır.

Adım 10:

Tayfayı yapmak için (resim 8) kesik çizgileri takip ederek katla. Sıra, korsanları tabanlarına yapıştırmaya geldi; biz bunun için pratik Pritt yapıştırıcı stick kullandık. Bu noktada, nöbette durabilmeleri için üçgen şeklini almış olmaları gerekiyor.

 

 

Adım 11:

Artık oynama zamanı geldi! Bakalım bugün kalede ne tür korsan maceraları yaşanacak?

İşte bu kadar!

Umarız adayı yaparken bolca eğlenmişindir.

Kalenin fotoğraflarını görmeyi çok isteriz. Paylaşmak için, annenden veya babandan fotoğrafları Facebook sayfamız Pritt Türkiye'de paylaşmasını isteyebilirsin.

İpucu

Karton kağıdı keserken bir yetişkinden yardım isteyin.