Kraliyet At Arabası

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  Orta
 • Yaş
  Yaş
  7-11 yaş
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan

Hiç kalelerin ve ejderhaların, prenslerin ve prenseslerin, macera ve sihrin olduğu bir zamanda yaşamak istedin mi? Prens ve prensesler çoğu zaman macera peşine düşüp, kalelerinden uzaklaşırlar. Masal dünyalarında kimbilir nasıl karakterlerle tanışacaklar! Bu kağıt masalda, arkadaş canlısı bir cadı ve konuşan kedisi, mavi saçlı bir tek boynuzlu at ve küçük bir ejderhayla tanışacağız. Öyleyse, adımları takip et ve sana muhteşem bir atla, prens ve prensesiyle, yolda karşılaşabilecekleri dostlarıyla beraber güzel bir kraliyet arabası yapmayı göstereceğiz.  İhtiyacın olan şeyler sadece biraz kağıt, boş bir mısır gevreği kutusu ve pratik Pritt yapıştırıcın.  Bu proje Pritt "Prenses Bebek Evi" proje kitiyle daha da eğlenceli. Unutmayın bu kit, yakınlarınızdaki dükkanlardan bulabileceğiniz bir çok eğlenceli Pritt setinden sadece bir tanesi.

Malzemeler

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.
 • 1 boş gevrek kutusu (karton)

Araçlar

 • Pratik Pritt Stick
 • Makas

Adımlar

Adım 1:

Önce bastığımız taslaklardan şato arabası resimlerini kesiyoruz.

Adım 2:

Resim 3’ü al ve kesik çizgileri takip ederek katla, ardından beyaz kıvrımları açık bir kutu oluştaracak şekilde yapıştır.

Adım 3:

1, 5 ve 6 numaraları resimleri gevrek kutusuna yapıştır. Kuruması için 30 saniye bekle. 30’a kadar sayabiliyor musun? Şimdi 1, 5 ve 6 numaraları resimleri kutudan keseceğiz.

Adım 4:

Şimdi, 5 ve 6 numaralı resimleri, resim 3’ten yaptığımız araba gövdesine yapıştıracağız.

Adım 5:

Resim 1’deki kesik çizgileri takip ederek katla. Katladığın kısımları, resimdeki gibi, arabanın cam yüksekliğine gelecek şekilde kenarlarına yapıştır.

Adım 6:

Dördüncü resimdeki kenarları kaldır. Bu arabanın tavanını oluşturacak.

Adım 7:

Mor şeridi (Resim 2) kesik çizgileri takip ederek, kutu oluşturacak şekilde katla, sonra da yapıştır. Bu arabanın tavanı için bir oturma alanı oluşturacak.

Adım 8:

Atı yapmak için, atın gövdesini (resim 13) kesik çizgileri takip ederek katla, daha sonra beyaz sekmeleri resimde gördüğün gibi yapıştır. İki kuyrukta da kesik çizgili yerden katla (resim 15) sonra da iki kenarı birbirlerine yapıştır. Sekmeleri birbirlerine yapıştırmamaya dikkat et! Sonra sekmelerin renkli kısımlarına yapıştırıcı sür, kuyruğu aralığın içine kaydır ve sekmeleri atın gövdesinin (resim 13) içine yapıştır. Atın kafasını ikiye katla (resim 14) ve iki beyaz sekmeyi resimde görüldüğü gibi yapıştır. Sonra da atın kafasını gövdesine yapıştır.

Adım 9:

Cadıyı, prensesi, şövalyeyi, ejderhayı ve bütün diğer hayvanları yapmak için: Kesip çıkarılan kısımları ortadan ikiye katla sonra da tabanı içeri doğru katla.  Beyaz renkli sekmelerden birine yapıştırıcı sür ve birbirlerine yapıştır. Resmi örnek olarak kullanabilirsin. Diğer karakterleri de bu yöntemle yapabilirsin.

İşte bu kadar!

Masal arabanla bolca eğlenmeni umarız.

Arabanın fotoğraflarını görmeyi çok isteriz. Paylaşmak için, anneniz veya babanızdan fotoğraflarını Facebook sayfamız Pritt Türkiye'de paylaşmalarını isteyebilirsin.

İpucu

Karton kağıdı keserken bir yetişkinden yardım isteyin.