Mutlu Ada Arkadaşları

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan

Hiç güzel bir plaja gidip, kumların altında ne tür hazinelerin saklı olduğunu merak ettin mi? Korsanlar açık denizlerde gezip, tüccar gemilerini soyarlar. Çaldıkları ürünler korsanların hazineleri olur. Korsanlar hazinelerini kimsenin aklına gelmeyecek küçük adalara saklarlar. Sakladıkları yeri de büyük kırmızı bir X'le işaretlerler. Sıradaki projemizde, korsan ve donanma tayfalarıyla birlikte bir define adası hazırlayacağız. Gömülü hazineyi ilk kim bulacak? Bu proje Pritt "Deniz Canavarları ve Sal" proje kitiyle daha eğlenceli. Unutmayın bu kit, yakınlarınızdaki dükkanlardan bulabileceğiniz bir çok eğlenceli Pritt setinden sadece bir tanesi.

Malzemeler

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.
 • 2 Kürdan

Araçlar

 • Pratik Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar

Adım 1:

Önce bastığımız taslaklardan define adası resimlerini kesiyoruz.

Adım 2:

Önce büyük ada parçasını (resim 1) mavi denizin üstüne, sonra da küçük adayı (Resim 2) büyük adanın üstüne yapıştırarak adamızı yaratıyoruz.

Adım 3:

Korsan kulübesi yapmak için resim 4’ü al ve resimde gördüğün gibi, bir silindir haline getirerek yapıştır. Şimdi dilimlenmiş kısımda, resim 6’ya yapıştırıcı sür. Ardından üstünden geçirerek, resimde gördüğün gibi yapıştır. Beraber bir koni şeklini oluşturacaktır. Resim 6’nın, koninin dış kısmına bolca Pritt sür. Şimdi resim 5’i koniye yapıştıracağız. Bu kulübemizin çatısını oluşturacak.

Adım 4:

Bayrağı ikiye katlayıp (resim 8), bayrağın beyaz tarafına yapıştırıcı sür. Şimdi de kürdanı ortasına yerleştirip, bayrağın iki tarafını birbirine yapıştırın. Artık kürdandan küçük bir bayrağın var!

Adım 5:

Bayrağını kulübene yapıştırmak için kürdanın altına biraz yapıştırıcı sür ve kulübenin üzerine yavaşça, sabitle.

 

 

Adım 6:

Adanın çimenlerini yapmak için (Resim 3),  çimenin kum renkli kısımlarını 90 derece katla. Sonra da bayrağın beyaz kenarlarına yapıştırıcı sür. Ardından çimenleri istediğin gibi yerleştirerek adanı süsle.

Adım 7:

Şimdi, küçük sandalı kesik çizgilerden katla (Resim 11). Sekmelerin renkli kısımlarına yapıştırıcı sürüp, sandalı resimdeki şekline sok. Bayrağı ikiye katlayıp (resim 10), bayrağın beyaz tarafına yapıştırıcı sür. Şimdi de kürdanı ortasına yerleştirip, bayrağın iki tarafını birbirine yapıştır. Kürdan bayrağı sandalın bir köşesine resimde gördüğün gibi yapıştır. Sonra da resim 9’u sandalımızın, aynı resimdeki gibi, hemen dışına yapıştıracağız.

Adım 8:

Tayfayı yapmak için kesik çizgileri takip ederek katla. Sıra, denizcileri tabanlarına yapıştırmaya geldi; biz bunun için pratik Pritt yapıştırıcı stick kullandık. Bu noktada, nöbette durabilmeleri için üçgen şeklini almış olmaları gerekiyor. Bunu resim 7 ve 12 ile yapacağız.

Adım 9:

Artık adamızı, kulübemiz,sandalımız, korsan ve donanma karakterlerimizle süsleyebiliriz. Fikir almak için resimleri takip edebilirsin!

İşte bu kadar!

Mutlu ada arkadaşlarınla bolca eğlenmeni umarız.

Ada arkadaşlarının fotoğraflarını görmeyi çok isteriz. Fotoğraflarını Facebook sayfamız Pritt Türkiye'de paylaşabilirsin.

İpucu

Bayrağı kulubeye ve tekneye yapıştırırken bir yetişkinden yardım iste.