Bebek Evi Arabası

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  Orta
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan:

Oyuncaklarınız ve oyuncak bebeklerinizle parti yaptınız mı hiç? Sihirli bir dünyada oyuncaklar ve oyuncak bebekler kendilerine çay yapabilirler, sihirli bir bebek evine tırmanabilirler ve çay partisi verebilirler. Bu el işi seti; at, at arabası ve oyun arkadaşlarından oluşmuştur. Proje özellikle  Pritt "Prenses Bebek Evi" ile birleştirildiğinde daha da eğlencelidir. Bu set yakınlarda  mağazalarda bulabileceğiniz Pritt el işi setlerinden sadece biridir. Şimdi tüm kağıt arkadaşlarınız size çay içmeye gelebilir.

Malzemeler:

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.
 • 1 adet mısır gevreği kutusu

Araçlar:

 • Pritt Stick 
 • Makas

 

 

Adımlar:

Adım 1

Öncelikle basılmış el işi şablonundan bebek evi imgelerini kesiyoruz.

Adım 2

İmge 1’i noktalı yerlerinden katlayın. Sonra parçalarını yerlerine yapıştırın ve kutu şekli verin. Yardım için resme bakın.

Adım 3

2, 3 ve 4’ü  kahvaltı gevreği kutusuna yapıştırın. 30 saniye yapıştırıcının kurumasını bekleyin. 30’a kadar sayabilir misin? Sonra kutu üzerinden 2,3 ve 4’ü kesin.

Adım 4

Şimdi imge 3 ve 4’ü imge 1 ile yaptığımız taşıyıcı gövdesine yapıştırıyoruz.  

Adım 5

İmge 2’yi noktalar boyunca yapıştırın. Katlanmış kenarları taşıyıcıya pencere yüksekliğinde resimde görüldüğü gibi yapıştırın. 

 

 

Adım 6

Resimde görüldüğü gibi imge 6’yı katlayın. Sonra oturaktan taşıyıcıya yapıştırın. 

Adım 7

Atı yapmak için atın gövdesini (imge 13) noktalı yerleinden katlayın sonra beyaz tablaları resimde görüldüğü gibi yapıştırın. Her iki kuyruktan noktalı yerleri (imge 15) katlayın ve 2 kenarı birlikte yapıştırın.  Sonra tablaların renkli kenarları üzerine yapıştırıcı sürün, kuyruğu içeri kaydırın ve tablaları  at gövdesine yapıştırın (imge 13). Atın kafasını (imge 14) ikiye ayırın ve resimde görüldüğü gibi birlikte beyaz tablaya yapıştırın.  Sonra atın kafasını gövdeye yapıştırın.

Adım 8

İmge 7’yi ikiye ayırın ve içeri katlayın. Renkli temel tabla üzerine yapıştırıcı koyun  ve birlikte bastırarak yerine yapıştırın. Resmi referans olarak kullanın.

Bu kadar!

Tiyatro ile eğleneceğinizi umuyoruz.

Tiyatro resimlerinizi görmek isteriz. Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

İpucu

Kesme işlemi için yardım isteyin.