Midilli Atlama Pisti

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan:

Bir midillinin yapabileceği  her şeyi biliyor musunuz? Midilliler her türlü şeyi öğrenebilir. Bazıları arabaları çeker veya çocuklar  sürer, bazıları güzellikleri ve gücü için sergilenir, ancak en iyi ve güçlü midilli atlama pisti için eğitilir! Bugünün projesinde, izleyiciler için atlar ve tribünler ile bir midilli-atlama pisti yapacağız. Seyirciler tezahürat yaparken kağıt midilliniz inanılmaz atlama ve kahramanlık gösterisi yapabilir! Ekstra eğlence için  çocuklar Pritt "Prenses Midilli Ahırı" el işi seti ile bu projeyi birleştirebilir. Bu size yakın mağazada bulabileceğiniz birçok büyük Pritt sanat ve el işi setlerinden sadece biridir. Mutlu atlamalar!

Malzemeler:

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.

Araçlar:

 • Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar:

Adım 1

Basılmış şablonlardan tüm midilli atlama halkası imgelerini kesin.

Adım 2

Üzerinde çiçekler ile büyük yeşil alanlar olan alan yarılarını birlikte yapıştırın.

Adım 3

Resimde görüldüğü gibi imge 1, 2 ve 3’ü noktalı çizgiler boyunca katlayın. Tiyatro izlerken seyircilerin oturacağı koltukları yapıyoruz. Tüm noktalı çizgiler boyunca katladıktan sonra, resimde görüldüğü gibi, her kıvrımı  Pritt Stick ile yapıştırabilirsiniz.

Adım 4

Resimde görüldüğü gibi imge 4 üçgen şeklinde katlayın. Bunlar midillinin engel atlama çitleridir. 

Adım 5

Seyirci yavru kedi ve köpekler  yapmak için 4. adımı yineleyin (resim 5 ve 6).

 

 

Adım 6

Atı yapmak için,  atın gövdesini noktalı çizgiler boyunca (resim 13) katlayın daha sonra resimlerde görüldüğü gibi, beyaz tırnakları yerine yapıştırın. Kuyrukları (görüntü 15)  noktalı çizgi boyunca katlayın ve daha sonra 2 tarafı birlikte yapıştırın. Sekmeleri birbirlerine yapıştırdığınızdan emin olun! Sonra sekmelerin renkli tarafına yapıştırıcı sürün, kuyruğu içeri kaydırın ve  at gövdesi  (görüntü 13) içine sekmeleri  yapıştırın. At başını (resim 14) kendine katlayın ve resimde görüldüğü gibi, iki beyaz tırnağı birlikte yapıştırın. Ardından at başını gövdeye yapıştırın.

Adım 7

Şimdi atlama pistini tasarlayabilirsiniz. Tribünleri "a" "b" ve "c pozisyonlarında yapıştırın . Şİmdi çitleri nereye yerleştireceğinize karar verebilirsiniz. Pisit tasarladıktan sonra, gösteri atlama yarışmasına başlamak için hazırız. Eğlendiğinizi umarız!

Bu kadar!

Midilli atlama pisit ile eğleneceğinizi umuyoruz.

Midilli atlama pisti resimlerinizi görmek isteriz. Facebook "Pritt Türkiye" hesabına resimlerinizi göndermek için anne veya babanızdan yardım alabilirsiniz.

İpucu

Stantları katlamak için  yardım alınız