Tiyatroda bir gün

 • Zorluk derecesi
  Zorluk derecesi
  İleri Seviye
 • Kimler için
  Kimler için
  Çocuklar ve Ebeveynler
 • Tema
  Tema
  Özel

Arkaplan:

Hiç tiyatroya gittiniz mi? İnsanlar, dans izlemek, müzik aletleri ve şarkıları dinlemek, ve aktörlerin filmlerde gerçekleştirdiği oyunları görmek için tiyatroya gider. Bugünün projesinde, tiyatro için bir sahne ve seyirciler yapacağız. Gösteri yapılması için bir sahne ve oyuncaklarınızın gelip oturması için bir  sürü koltuk yapacağız. Tüm favori oyuncaklarınızın gelip tiyatro oyununu izlemesini öneririz. Bu büyük kağıt tiyatrosunda her türlü gösteriyi yapabilirsiniz. Bugün nasıl bir gösteri yapılacak? Çocuklar için Pritt "Prenses Tiyatro" el işi seti ile kombine edildiğinde bu proje ekstra eğlencelidir. Yakın bir mağazada bulabileceğiniz Pritt sanat ve zanaat setlerinden biridir!

Malzemeler:

 • Ekteki dosyanın çıktısını alın.

Araçlar:

 • Pritt Stick
 • Makas

 

 

Adımlar:

Adım 1

Önce çıktılardan tüm tiyatro ve seyirci şablon ve görüntülerini kesin.

Adım 2

Üzerinde çiçekler ile büyük yeşil alanlar olan alan yarılarını birlikte yapıştırın. İpucu: İşiniz bittiğinde alanın merkezinde büyük bir gri daire olmalıdır.

Adım 3

Resimde görüldüğü gibi imge 1, 2 ve 3’ü noktalı çizgiler boyunca katlayın. Tiyatro izlerken seyircilerin oturacağı koltukları yapıyoruz. Tüm noktalı çizgiler boyunca katladıktan sonra, resimde görüldüğü gibi, her katı  Pritt Tutkal ile yapıştırabilirsiniz.

Adım 4  

İmge 1’i   saha  pozisyonunda "a." yerine yapıştırın. İmge 2’yi   saha  pozisyonunda "b" yerine yapıştırın. İmge 3’ü   saha  pozisyonunda "c" yerine yapıştırın

Adım 5

Resimde görüldüğü gibi, imge 4’ü üçgen şeklinde katlayın. Bu tiyatro seyircisidir. Bugünkü oyunu seveceklerinden eminiz.

Ayrıca bu projenin nasıl yapılacağını gösteren videoyu izleyebilirsiniz.

Bu kadar!

Tiyatronuzla eğlendiğinizi umarız.

Tiyatrounuzun reismlerini Annenizden veya babanızdan "Facebook Pritt Türkiye'''ye göndermesini isteyebilirsiniz.

İpucu

Koltuk katlamaları için  yardım isteyin.