Colours

Bir çok parlak renk

Sanat dükkânlarını ziyaret gerçek bir deneyim olabilir. Malzeme  aralığı inanılmazdır: pek çok şey, pek çok kumaş ve pek çok renk. Yaratıcılığı uyandırır ve sanat yapma arzusu oluşturur. Büyük bir alışveriş gezisine gitmeden önce, size bir ipucu vermek istiyoruz: çocuklarla el işleri yaparken genellikle üç çeşit boyaya ihtiyaç vardır. Seçim çocuğun yaşına ve yeteneğine bağlıdır.

Genç sanatçılar için parmak boyaları

Parmak boyama özellikle küçük çocuklar arasında popülerdir çünkü kalem veya fırça tutmakta zorluk çeken küçük eller bile parmak boyası ile kendilerini ifade edebilirler. Parmakları ile boyama yapabilir ve elleri ile baskı yapabilirler.

 

Ama merak etmeyin, parmaklarını emseler bile bunu bir kez yapacaklardır çünkü çok acı bir tat alacaklardır. Parmak boyaları suya ek olarak, renk vericiler, mürekkepler, bağlantı maddeleri, ıslatma maddeleri, koruyucu maddeler, emülsiyon yapıcılar ve acı tat verici maddelerden yapılır.

Suluboya ile renk oluşturmayı öğrenin

Küçük sanatçılar, sulu boya kullanarak mat ve şeffaf renkler oluşturabilirler. Bu boyanın ne kadar su ile karıştırıldığına bağlıdır. Resim ve çizimin yanı sıra, çocuklar suluboya kullanarak renk tekerleğini öğrenirler. Kırmızı ve maviyi karıştırırsanız ne olur? Sarı ve maviden ne renk oluşur? Başka hiçbir boya deney için suluboya kadar iyi değildir.

Ve eğer yanlışlıkla elbise üzerine dökülürse kolayca yıkanabilir.

Ahşap boyama için mükemmel: Akrilik boya

Akrilik boyalar ve cilalar su ile seyreltilmiş olabilir. Kuruduklarında su geçirmez bir film tabakası oluşturur. Akrilik boya  genellikle sadece mat olarak mevcuttur, ancak akrilik vernik ile mat, yarı-mat ve parlak hale getirilebilir. Akrilik cila çok dirençli bir hale getirilebilir ve kuruduğunda çıkmaz. Ancak akrilik boya daha az dayanıklıdır.

Akrilik cila normal lak veya verniğe göre ahşap boyama için çok daha uygundur. Ağaç doğal bir üründür: ısınınca genişler, soğuduğunda çekilir. Normal cila ya da boya bu malzemeler için uygun değildir. Ve işiniz bittiğinde boya fırçalarını su ile durulamayı unutmayın!