Projeler ve dijital medya

Web üzerinde bilgi ve ilham bulmak hiç kolay olmamıştır. Arama araçlarını kullanarak internette gezinen çocuklar gittikçe gençleşmektedir. Yolarda meşgul bir şekilde yürüyen çocukları veya restoranlarda  ve çocuk arabalarında babasının ipad’i ile oynayan çocukları çok sık görüyoruz.

EDP becerilerinin erken gelişimi yarının iş gücü için çok değerli ve akıllıcadır ve  dijital medya kullanımını yaratıcı el sanatları ile birleştirerek öğrenmek, bugünün okul çağı neslinin eğitiminde bir öncelik olmalıdır. Düzenli sanat ve el işi faaliyetleri sadece çocukların önemli gelişimsel becerilerini eğitmez aynı zamanda koordinasyon ve sosyal becerilerini geliştirir ve öz güven kazandırır.

Eğitimciler ve veliler çocukların webde ve dijitla medyada ilgilendikleri sanat ve el işleri projeleri ile ilgili arama yapmasını teşvik etmelidir. Bu genç internet kullanıcılarının dijital medyada kendi yolunu bulması ve kendine olan güvenini kazanmasına izin verilmelidir, bu aynı zamanda başarılı ve bağımsız bir sanat ve el sanatları projesi yürütmelerinden dolayı kendileri ile gurur duymalarını sağlar.

Bugünün dijital medyası sanat ve el sanatları seçimi için geniş bir yelpaze sunmaktadır: Yaratıcı bloglardan sanat fikirleri ücretsiz indirilebilir. Orada her zevke hitap eden ve istediğiniz sanat ve el sanatları tarzı projeler vardır ve çocukların dijital dünyanın yaratıcılığından yararlanmalıdır. 

Pritt olarak biz de web sitemizde el sanatları eğitimi projelerini geniş bir yelpazede sunmaktan gurur duyuyoruz.