Bizim rekabetçi dünyamızda, yaratıcılık çocuklarda başarının önemli belirleyicilerinden biridir.

Yaratıcılık eğitimi ve yenilik el ele gider.

Bu, liderlerin kutunun dışında düşünmesini ve karmaşık sorunlara çözüm bulmasını sağlar.

Bu beceriler ve nitelikler son derece değerlidir ve dünya çapında işverenler tarafından aranır. Çocuklar yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini ne kadar önce kullanmaya başlarsa, bu becerileri yetişkinler olarak daha iyi kullanmaları mümkün olacaktır.

Pega y Crea (Yapıştır ve oluştur ) Meksika'da İnteraktif Merkez, Pritt ve yerel ortakları, veliler, öğretmenler ve Milli Eğitim Bakanlığının çocukların yaratıcılıklarını başarıyla keşfetmek için nasıl harika bir takım oulşturduğunun örneğidir. Ayrıca, merkez çocuklar ve öğretmenleri arasında güvenli bir ortamda ideal bir bağ kurulmasını sağlar. Bu deneyim, öğretmenlere ve çocuklara, normal okul ortamı, dışında bir grup içinde etkileşim yeteneklerini geliştirmek için heyecan verici ve olağanüstü bir fırsat verir. Öğretmenler ve öğrenciler arasındaki karşılıklı güven ve saygı, sağlıklı ve başarılı bir öğrenme deneyimi için temeldir.

Sadece geçen yıl 74,000 Meksika çocuk "Pega y Crea" İnteraktif Merkezini ziyaret etti. Sınıf grupları özel eğitimli uzmanlar tarafından yönlendirilmiştir. Onlar çeşitli el işi projelerinde yaratıcılıklarını açığa çıkarmış ve özel geliştirilmiş interaktif ve eğitici oyunlara katılmalarını sağlayarak   okul gruplarına   bir sınıf gezisi sevincini yaşatmıştır. Onlar nasıl Pritt tutkal sopa yapacaklarını ve fiziksel yeteneklerini özel olarak geliştirmeyi öğrenmişlerdir. Merkezdeki tüm faaliyetler çocuklarda yaratıcılık, hayal gücü gelişimi ve doğal meraklarını uyandırmak için tasarlanmıştır.

Pritt yerel topluluklara sürdürülebilir kalkınma ve destek sunmak için ve ürünlerinde insanların yaşamlarına gerçek değer ve neşe vermek için çabalamaktadır.

Bu makale veya "Pega y Crea" İnteraktif Merkezi hakkında herhangi bir sorunuz varsa bizimle temas kurmaktan çekinmeyin.