Genel taahhüt

Sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk

Vizyon ve Değerlerinde Henkel, sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk konusundaki hassasiyetini ilan etmiştir. Ekonomik, ekolojik ve sosyal hedeflerin uyumlu olması gerektiğini kabul eden Henkel kendi etki alanlarında aktif sorumluluğu kabul ederek sürdürülebilir çözümlerin küresel uygulamasına katkıda bulunmaktadır.
Taahhüdünün görünür bir işareti olarak, Temmuz 2003'te Henkel, Birleşmiş Milletler ‘in Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılımını açıklamıştır.

Çevreyi ve tüketiciyi koruma

Henkel’de çevre koruma, güvenlik, sağlık ve kaliteye yıllardır öncelik verilmektedir. Bu alanlarda sürekli iyileştirme bizim Vizyon ve Değerlerimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Ürünlerin üstün kalitesi, rahatlık ve yüksek performans anlamına gelir. Bu anlayış ürün güvenliği ve ekolojik uyumluluğu içerir. Müşteriler ve tüketiciler Henkel ürünlerinin amaçlandığı gibi kullanıldığında sağlık ve çevre için güvenli olmasını sağlamak için teknolojilerin test edilmiş olmasına güvenebilirler.

Pritt Stick Yapıştırıcı: Çocuklar için güvenli

Satılan bir milyardan fazla birimleri: Solvent içermeyen Pritt Stick 2009. çevresel ve ekonomik başarısında 40. yılını kutladı. Henkel, sık sık çocuklar tarafından kullanılan, özellikle ekolojik uyumluluk ve ürün güvenliğine öncelik vermektedir.Pritt Stick solventsiz PVC ve sıkı AB çocuk güvenliği mevzuatına uygun sertifikalıdır.

Yenilenebilir kaynaklara dayanan Doğal Pritt

Pritt Stick, Henkel’in erken bir aşamada mineral yağ bazlı hammaddelerin yerine uygun yenilenebilir hammaddeleri kullandığını göstermektedir. 1991 yılında Henkel, çeşitli hammadde alternatifleri geliştirmeye başlamıştır. PVP için büyük bir talep sadece birkaç tedarikçi tarafından karşılandığı için mineral yağ bazlı polivinilpirolidondur (PVP) bağımlılığını azaltacak bir ikame hammadde bulma umudu, aynı zamanda ekonomik açıdan önemlidir.

Pritt stick kalitesi
Alternatif bir hammadde ile üretilen mevcut ürüne en azından eşit olması gerekiyordu. Nişasta uygun bir şekilde kimyasal açıdan iyi yapışma özelliklerine sahip olduğu için olası bir alternatif hammadde olarak tespit edilmiştir. Bir geliştirme dönemi ve iki yıllık bir test aşamasından sonra, tüketici testleri başarıyla sonuçlanmış ve ilk nesil nişasta bazlı Pritt Stick üretilmiştir. 2000 yılında, PVP nihayet tamamen kalkmıştır. Dünya çapında, Henkel nişasta bazlı Stick yapıştırıcının tek tedarikçisi konumundadır.

Güvenli ürünler


Henkel ürünlerinin sağlık,çevre ve teknoloji uyumluluğu ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir. Bu da, bireysel bileşenlerin, ürünün kendi konsantrasyonlarının ve kullanılacak olan koşulların özelliklerinin değerlendirilmesini içerir. Henkel müşterileri ve tüketicileri uygun tasarlanmış paketleme ve ayrıntılı talimatlara rağmen, ürünler yanlış kullanıldığında yada  aksilikler olduğunda her zaman acil durumlar için danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra özel yardım hatları ile  irtibata geçebilir.  
Contact

Sürdürülebilirlik

Birçok sıralama ve ödül kurumu sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) alanında Henkel’i  bir dünya lideri olarak kabul eder. Biz yıllar önce bu idealleri benimsedik ve giderek artan bir tehdit olarak iklim değişikliğinin ve çağımızın sorunlarına yönelik çözümler üzerinde çalışıyorduk. Bu  düşünce ile  marka ve teknolojilerimiz sürekli olarak yaşam döngüsünün üç aşaması için  optimize edilmiştir: Araştırma-geliştirme, üretim ve kullanım.

Su, enerji ve diğer kaynakların sınırlı miktarda olması küresel bir meydan okuma olarak kabul edilmiştir. Biz bu meydan okuma ile  125 ülkede yerel olarak önlem alarak yüzleşiyoruz. Biz topluma değerli bir katkı yapmayı amaçlıyoruz. Bunun temeli, bizim marka ve teknolojilerimiz ile insanların yaşamlarını daha kolay, daha iyi ve daha güzel hale getirme vizyonumuzdur. Sürdürülebilir ve sosyal açıdan sorumlu bir şekilde bunu başarma şeklimiz insan ve çevreye karşı sorumluluğumuzun mükemmel bir şekilde birleştirilmesidir.

Bazı Ürünler ve sürdürülebilirlikleri

Yapıştırıcılar – Pritt Stick

toplam yapıştırıcı kütlesinde % 90 yenilenebilir madde: PVP veya PVA (yağ bazlı bileşenler) içermez, solvent içermez.
Özel hava sızdırmaz kapağı daha uzun süre taze tutar.
Soğuk suda yıkanabilir.
Avrupa (D) 'de üretilir: daha kısa ulaşım mesafeleri vardır.
Azaltılmış emisyon fabrikasında üretilir ++
Sürdürülebilirlik raporunda Henkel tarafından yayınlanan "Www.sd.henkel.com’dan bilgiler doğrulanabilir.

Pritt ECOmfort Şerit Düzeltici

  • Dış kaplaması %89 doğal plastik içeren dünyadaki ilk düzeltici
  • Solvent ve asit içermez
  • Hanover Fuarında ''2010 Yılın Organik Bazlı Malzemesi'' dalında üçüncülük ödülü aldı.
  • Rahat tutuş: ergonomik dizayn
  • 8.5m şerit uzunluğu
  • Kuru & temiz düzeltme: kullandıktan hemen sonra leke bırakmadan tüm kalemleri kullanabilirsiniz.
  • Fotokopide iz bırakmaz