Pritt Tarihi - Dünya Çapında Bir Markanın İnşası

1969

1969 yılında Henkel, ruj aplikatörlerinin büküm kolaylığı ve rahatlığı üzerinde çalıştıktan sonra, dünyanın ilk Stick yapıştırıcısını icat etmiştir. O zamandan beri, yapıştırıcı dünyası aynı olmamıştır - tüketiciler için temiz ve kullanışlı bir yapıştırma yöntem bulunmuştur!
 İlk tüp yapıştırıcı pazara çıktıktan 30 yıl sonra  Henkel gerçek bir dünya markası olarak 121 ülkede 1 milyardan fazla Pritt Stick yapıştırıcı satmıştır.

1971

Pritt Stick 38 ülkede satılmaktadır.

1988

Dizayn Stick piyasaya sunulmuştur.

1995

1995 yılında Henkel, Alman firması Pelikan’ın Düzeltici işini satın aldı. Dünyada 1 numaralı yapıştırıcı üreticisi olan Henkel düzeltici portföyünü genişletti.

1999

1999 yılında Henkel düzeltici portföyüne ''kuru'' fosforlu kalemi getirmiştir. Bu eşsiz fosforlu kalem kurudur ve silinebilmektedir. Ayrıca Henkel, tek elle tutulabilen bant düzelticilerinin icadıyla bant pazarına girmiştir.

2000

Diğerleri yeni Millenium’a  BÜYÜK bir şekilde girerken, Henkel, tek karakter düzeltmesi için küçük boyutlu düzeltme kalemi tanıtımıyla 2000 yılına girdi. Şimdi en küçük hatalar bile hızlı bir kalem hareketi ile düzeltilebilmektedir!

Pritt Tarihi - Dünya Çapında Bir Markanın İnşası

2001

 Pritt sadece bir dünya markası olmadığını, Mart 2001'de tam anlamıyla "Dünya çapında" bir marka olduğunu ispat etmiştir. Mart 2001 tarihinde tam  09:23 17’de Pritt ürünlerinin olduğu bir kargoyu taşıyan bir Soyuz roketi, Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) bağlı olarak, Kazakistan'daki Baykonur Cosmodome’dan fırlatıldı. Gemide, ISS Komutanı Rus kozmonot  Yury Usachev, , Pritt ürünlerini şahsen test etti. Sıfır yerçekimi ve uzayın diğer ekstrem koşullarında günlük kullanımı üzerine, Pritt’e  resmi "Uzay Dayanıklılık Kalitesi" üstün mührü verildi.

2003

2003 yılında Henkel,  yeni ürünlerini piyasaya sürdü: çok amaçlı bir yapıştırıcının gücünü geleneksel tutkal formu ile  birleştiren PowerPritt. No More Scissors (Makasa Gerek Yok)  elle kolaylıkla yırtılabilen, tırtıklı kenarları olan bir banttır. KidsArt grubu el sanatları ürün yelpazemizdir. Yeni Dolum makaralarımız (Yapıştırma ve Düzeltme): Daha küçük, daha iyi ve % 17 daha uzun bant içermektedir.

2005

2005 yılında yan hataları bile düzelten Pritt  Comfort Şerit Düzelticileri piyasaya sürdü.
Şerit düzelticilerin gelişimi: Pritt Glue Compact Düzeltici başarısını inovasyon yarışmasının galibi "Yılın Ürünü" (FVKK  Correction Comfort Roller takip etmiştir, Eşsiz tasarımı sayesinde, yanal düzeltme için Pritt Correction Roller 2005 yılında red dot tasarım ödülü almıştır.

2009

Pritt 40g ve 90g şişelerde sıvı yapıştırıcı ürün yelpazesini tanıttı. Şişenin benzersiz şekli el sanatları işleri için kolay ve hassas bir kullanım olanağı sağlar. Bu ergonomik şekli ve solvent içermeyen formülü ile çocuklar için idealdir. Küçük çocuklar için, Pritt özel Pony ve Korsan yelpazesini geliştirdi.

Pritt Tarihi - Dünya Çapında Bir Markanın İnşası

2010

% 89 yenilenebilir malzemelerden yapılmış ECOmfort Şerit Düzeltici tanıtıldı. Bu Yılın Biyo-esaslı Malzeme ödüllerinde 2010 Hannover Fuarında 3.lük kazandı.
 Aynı yıl, Pritt yaklaşık % 50 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen ortadan ve yandan düzeltme rulolu doldurulabilir düzeltici yelpazesini piyasaya çıkardı. 

2011

Pritt yeni formülü sayesinde, pürüzsüz ve temiz yapıştırma sağlayan yeni "En iyi Pritt Stick" konseptini tanıttı. Ve en önemlisi: eskisi gibi güçlü!
Tüm kağıt ve karton el sanatı projeleri için ideal.