Pritt Ürünlerinin Yapımı

Pritt Glue Stick yapımı

Henkel’in 1969 yılında ilk Stick yapıştırıcıyı  icat ettiğini biliyor muydunuz? Fikir ruj tüplerinden gelmiştir.

Bu tür yapıştırıcı aplikatörün  kolay ve uygun yapıştırma yöntemi olduğu kanıtlanmıştır. Kolay, temiz ve güvenli: Bu çocuklar için en iyi yapıştırma çözümüdür.


Görüyorsunuz…. İyi fikirler bazen her yerden gelebilir.

Bugün, Henkel’in bir sürü bilim adamı vardır...


... Yeni ürünleri düşünen ve laboratuvarlarda fikirlerini test eden.

Hiç kek veya kurabiye yaptınız mı? Biz Stick  yapmak için aynı fikri kullanyoruz. Bir bilim adamı Pritt Stick ortamını üretmek için geçerli bir "yemek tarifi" yaratmıştır.

Pritt Stick "mutfağı"

Henkel Pritt Stick üretimi mutfakta başlıyor. Tüm stick maddeleri özel "yapıştırıcı reçetemize" göre arka planda görülen büyük bir tankta karıştırılır ve pişirilir.

Stick karıştırıldıktan sonra, dolum hattı için aşağıdaki zemine pompalanır.

Otuz yıl önce, ...

... Bilgisayarlar stick yapıştırıcı üretmek için kullanılmamaktaydı. Bugün, fabrikamız daha verimli çalışmaktadır ve tüm süreç bilgisayarlar tarafından yakından izlenmektedir.

Hala bazı adımların bilim adamları tarafından denetlenmesi gerekir. Burada ısıtma ve soğutma suyu sıcaklığının doğru olduğundan emin olması gereken Henkel teknisyenlerini görebilirsiniz.


Şimdi fabrikanın aşağı katındayız

Dolum işlemi boş olarak stick tüplerin büyük bir konteynırdan hareketli rampaya gelmesi ve dolum hattı konveyör üzerine taşınması ile başlar.

Henkel üç boyutta yapıştırıcı stick üretir: 11, 22 ve 43 g. Her boyut için farklı dolum hattı olmasına rağmen, hepsi tüm dünyada fabrikalarımızda temelde aynı şekilde çalışır.

Otomatik Makineler ...


...Boş stick tüplerinin dik ve düzgün sıralanmasına yardımcı olur. İlk durak olan dolum istasyonuna giderken konveyör hattı boyunca hareket ederler.

İşte, 11g stick tüpleri dolum istasyonu girmekte. Bizim hatlarımızda günde en fazla 200.000 tüp doldurmak mümkündür. Bu aşamada, yapıştırıcının tüpleri doldurmak için sıvı formda olması gerekir bu yüzden  çok sıcaktır.

Bunlar kapatılmadan ve diğer işlemlerden önce sıcak tüpler soğutma istasyonuna hareket etmelidir.

Soğutmalı tüpler kapak  için hazır

Otomatik makine eli çok daha hızlı kapak takabilir! Sticklere kapak takıldıktan sonra bunlar ambalaj tepsilerine yerleştirilir - otomatik elbette, ve sıcak yapıştırıcıyı soğutmak için ikinci bir soğutucuya geçirilir!

İşte bu!

Stick Yapıştırıcılar mağazalara sevk edilir ve evde okulda ya da ofiste tüm yapıştırma projelerinde size yardımcı olmak için hazırdır - temiz, hızlı ve doğru.