Geçmiş

Pritt'in Tarihi

1969'da Henkel, dünyanın ilk stick yapıştırıcısını icat etti. Tasarımdaki değişimler ve teknolojik gelişmeler gibi markanın piyasaya sunulmasından bu yana yaşanan en unutulmaz olayları keşfedin. Pritt'in geçmişine bir göz atın ve dünya markamızın nasıl inşa edildiğini ve ününün nasıl uzaya kadar yayıldığını görün.

1969

1969 yılında Henkel, ruj aplikatörlerinin çevirme kolaylığı üzerinde bir süre çalıştıktan sonra, dünyanın ilk stick yapıştırıcısını icat etmiştir. Tüketiciler için ilk defa temiz ve kullanışlı bir yapıştırma yöntem bulunmuştur. İlk tüp yapıştırıcı pazara çıktıktan 30 yıl sonra Henkel gerçek bir dünya markası olarak 121 ülkede 1 milyardan fazla Pritt Stick Yapıştırıcı satmıştır.

1971

Pritt Stick 38 ülkede piyasaya sunuldu. Daha çok insan Pritt Stick ve kalitesi hakkında bilgi sahibi oldu.

1988

Tasarım Stick, kullanıcılar için uygulama kolaylığı sağlayarak piyasaya giriş yapmıştır.

1995

1995 yılında Henkel, Alman firması Pelikan’dan düzeltici işini satın aldı. Böylece dünyada 1 numaralı yapıştırıcı üreticisi olan Henkel, düzeltici ve yapıştırıcı portföyünü genişletti.

1999

1999 yılında Henkel düzeltici portföyüne ek olarak ''kuru'' fosforlu kalemi pazara sürmüştür. Bu eşsiz fosforlu kalem kuru olmasının yanı sıra silinebilmektedir. Ayrıca Henkel, tek elle tutulabilen bant düzelticilerinin icadıyla bant pazarına girmiştir.

2000

Diğerleri yeni Millenium’a BÜYÜK bir şekilde girerken, Henkel, tek karakter düzeltmeleri için küçük boyutlu düzeltme kalemi tanıtımıyla 2000 yılına girdi. Şimdi en küçük hatalar bile hızlı bir kalem hareketi ile düzeltilebilmektedir!

2001

Pritt sadece bir dünya markası olmadığını, Mart 2001'de tam anlamıyla bir «galaksi» markası olduğunu ispat etmiştir. 17 Mart 2001 tarihinde saat tam 09:23’de Pritt ürünlerinin olduğu bir kargoyu taşıyan bir Soyuz roketi, Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) bağlı olarak, Kazakistan'daki Baykonur Kozmodom’undan fırlatıldı. Gemide, ISS Komutanı Rus kozmonot Yury Usachev, Pritt ürünlerini şahsen test etti. Sıfır yerçekimi ve uzayın diğer ekstrem koşullarında günlük kullanımı üzerine, Pritt’e resmi olarak "Uzay Dayanıklılık Kalitesi Üstün Ödülü" verildi.

2003

2003 yılında Henkel, yeni ürünlerini piyasaya sürdü: Çok amaçlı bir yapıştırıcının gücünü geleneksel tutkal formu ile birleştiren PowerPritt ve elle kolaylıkla yırtılabilen, tırtıklı kenarları olan şeffaf bir bant olan No More Scissors (Makasa Gerek Yok ürünleri) "KidsArt" grubu ise el sanatları ürün yelpazemizdir. Son olarak Yeniden Doldurulabilir Şerit Düzelticimiz, daha küçük, daha iyi ve %17 oranında daha uzun bant içermektedir.

2005

2005 yılında hataları yanlamasına bile düzelten Pritt Comfort Şerit Düzelticileri piyasaya sürdü.

Şerit düzelticilerin gelişimi sonunda işe yaradı: Pritt Glue Compact Düzeltici’nin başarısını, "Yılın Ürünü" inovasyon yarışmasının (FVKK) galibi Correction Comfort Şerit Düzeltici takip etti. Eşsiz tasarımı sayesinde, yan düzeltme için Pritt Şerit Düzeltici 2005 yılında Red Dot Tasarım Ödülü almıştır.

2009

Pritt, 40g ve 90g şişelerde sıvı yapıştırıcı ürün yelpazesini tanıttı. Şişenin benzersiz şekli el sanatları için kolay ve hassas bir kullanım olanağı sağlamaktadır. Ergonomik şekli ve solvent içermeyen formülü ile çocuklar için idealdir. Daha küçük çocuklar için Pritt, özel olarak Pony ve Korsan ürün yelpazesini geliştirdi.

2010

%89 yenilenebilir malzemelerden yapılmış ECOmfort Şerit Düzeltici tanıtıldı. Bu yılın Bio-esaslı Malzeme Kategorisi'nde 2010 Hannover Fuarı’nda 3.lük ödülü kazandı.
Aynı yıl Pritt, yaklaşık %50 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen ortadan ve yandan düzeltici şerit yelpazesini piyasaya çıkardı.

2011

Pritt, su içeren yeni %90 doğal formülü sayesinde pürüzsüz ve temiz yapıştırma sağlayan ve hiç olmadığı kadar güçlü yeni "En İyi Pritt Stick Yapıştırıcı" konseptini tanıttı. Ürün, tüm kağıt ve karton el sanatı projeleri için idealdir.

2014

2014 yılında Pritt, eğlenceli dekorasyon için Renkli Stick Yapıştırıcılarının lansmanını yeniden yaptı. Renkli Pritt Stick Yapıştırıcı, pembe ve yeşil renkler ile daha eğlenceli bir hale geldi! Çocuklar artık el işlerini parıltı veya hayal edebilecekleri başka şeyler ile süsleyebilirler. Ayrıca Rainbow Serisi ile farklı renklerdeki dört stick yapıştırıcı, çocukların yaratıcılıklarını kuvvetlendirmektedir. Tüm ürünler Pritt'in benzersiz %90 doğal bileşenler formülüyle üretilmiştir.

2015

Orijinal Pritt Stick Yapıştırıcı’ya sihirli bir dokunuş geldi! Pritt, eşsiz ve patentli %90 doğal maddeler içeren formülü ile Magic Stick'i yeniden piyasaya sürdü. Magic Stick, sürdüğünüzde mavi rengini alır ancak kurudukça şeffaflaşır. Bu sayede küçük çocuklar el işi yaparken nereye yapıştırıcı sürdüğünü bilirler.

2016

Pritt, yeni Simli Stick Yapıştırıcısı'nı, kırmızı ve sarı renkte piyasaya sürdü. Çocuklar, Pritt Stick Yapıştırıcı ile sınırsız yaratıcılığın keyfini, kullanım kolaylığı, mükemmel kuruma süresi ve performansı ile çıkarabilirler. Formül % 90 doğal bileşenlerden oluştuğu için ebeveynler için güvenilir ve uygun fiyatlı bir seçenek haline gelmiştir. Ayrıca Pritt Stick Yapıştırıcı düşük sıcakta yıkanarak çıkarılabilir.

2017

Pritt yeni şerit düzelticiler geliştirdi. Herhangi bir yönde düzeltme yapmanızı sağlayan yeni esnek ucu sayesinde artık daha az eforla daha fazla düzeltme yapabilirsiniz. Yeni nesil bantlar ve düzeltici şeritler, temiz düzeltme ve yapıştırma işlemi için pürüzsüz ve hassas kullanıma sahiptir.

2021

Çocukların güvenle kullanabilmeleri için patates nişastası, şeker ve su gibi doğal içeriklerden üretilen Pritt Stick, şimdi yeni formülü ile %97 doğal! Üstelik eski formülü ile aynı güçte.