Üretim

Stick konseptini icat eden ilk şirketin Henkel olduğunu biliyor muydunuz? Bu yeni buluşun ardından patates nişastası kullanan yapıştırıcılar üreten eşsiz bir marka olan Pritt'i piyasaya sürdük. Bu tip aplikatör ile yapıştırmanın kolay ve rahat bir yol olduğu kanıtlanmıştır ve çocuklar için en iyi yapıştırıcı çözümüne sahiptir: Kolay, temiz ve güvenlidir. Ürünlerimizin nasıl üretildiğini, dağıtıldığını ve sınırlandığını ve yaklaşık 50 yıl önce üretim sürecimizi nasıl geliştirdiğimizi keşfedin.

Pritt Stick Yapıştırıcı yapımı

Henkel’in 1969 yılında ilk stick yapıştırıcıyı icat ettiğini biliyor muydunuz? Fikir ruj tüplerinden gelmiştir. Bu tür yapıştırıcı aplikatörün kolay ve uygun yapıştırma yöntemi olduğu kanıtlanmıştır. Kolay, temiz ve güvenli: Bu çocuklar için en iyi yapıştırma çözümüdür.

Görüyorsunuz… İyi fikirler bazen her yerden gelebilir.

Bilim insanlarımız

Bugün Henkel laboratuvarlarında yeni ürün ve fikirleri test edip geliştiren çok sayıda bilim insanı bulunmaktadır. Stick yapıştıcı yapmayı yemek yapmaya benzetiriz. Bilim insanlarımız da yapıştırıcı "tariflerini" yaratırlar. Sen de kendi yapıştırıcını üretmek için buraya tıkla!

Pritt Stick Mutfağı

Henkel Pritt Stick üretimi mutfakta başlıyor. Tüm yapıştırıcı maddeleri özel "yapıştırıcı reçetemize" göre büyük bir tankta karıştırılır ve pişirilir.

Yapıştırıcı karıştırıldıktan sonra, dolum hattı için aşağıdaki zemine pompalanır.

Geçmişte

Yaklaşık 50 yıl önce bilgisayarlar stick yapıştırıcı üretmek için kullanılmamaktaydı. Bugün, fabrikamız daha verimli çalışmaktadır ve tüm süreç bilgisayarlar tarafından yakından izlenmektedir. Ancak hala bazı adımların bilim adamları tarafından denetlenmesi gerekir.

Şimdi fabrikanın aşağı katındayız...

Dolum işlemi boş olarak stick tüplerin büyük bir konteynırdan hareketli rampaya gelmesi ve dolum hattı konveyör üzerine taşınması ile başlar.

Henkel üç boyutta yapıştırıcı stick üretir: 11, 22 ve 43 g. Her boyut için farklı dolum hattı olmasına rağmen, hepsi tüm dünyada fabrikalarımızda temelde aynı şekilde çalışır.

Otomatik makineler

Bu otomatik makineler boş stick tüplerinin dik ve düzgün sıralanmasına yardımcı olur. İlk durak olan dolum istasyonuna giderken konveyör hattı boyunca hareket ederler.
İşte, 11g stick tüpleri dolum istasyonu girmekte. Bizim hatlarımızda günde en fazla 200.000 tüp doldurmak mümkündür. Bu aşamada, yapıştırıcının tüpleri doldurmak için sıvı formda olması gerekir bu yüzden çok sıcaktır.
Sticklerin kapağı kapatılmadan ve diğer işlemlerden geçmeden önce sıcak tüpler soğutma istasyonuna hareket etmelidir.

Soğutmalı tüpler kapak için hazır

Otomatik makine eli, insan elinden çok daha hızlı kapak takabilir! Stick yapıştırıcılara kapak takıldıktan sonra otomatik olarak bunlar ambalaj tepsilerine yerleştirilir ve sıcak yapıştırıcıyı soğutmak için ikinci bir soğutucuya geçirilir.

İşte bu!

Stick yapıştırıcılar mağazalara sevk edilir ve evde, okulda ya da ofiste tüm yapıştırma projelerinizde size yardımcı olmak için hazır hale gelir.