Sosyal girişimler

1969'dan beri çocuk gelişimi

1969'dan bu yana Pritt, yaratıcı aktiviteler yoluyla çocuk gelişimini desteklemektedir. 

Pritt, çocukların eşit fırsatlara sahip bir dünyada büyümelerini istediğinden çocuk eğitimini iyileştirmek amacıyla aktif STK'ları desteklemek için finansman temin etmiştir.

2017

Pritt, Brezilya'nın Codó şehrinde iki okul binası inşa etti ve yeniledi ve temel ihtiyaç ve ekipmanları temin etti.

2018

Pritt, Türkiye'deki 10 okulu desteklemek için Toçev STK'larına kırtasiye ürünleri bağışladı.

2019

Pritt’in 50. yıldönümünde,  Çocuklar İçin Üretiyoruz projesi kapsamında çocuklarının gelişim ve eğitimlerinin desteklenmesi amacıyla Türkiye’de TOÇEV, Brezilya’da Instituto Ayrton Senna, Güney Afrika’da Save the Children olmak üzere 3 yerel sivil toplum kuruluşuna Fritz Henkel Vakfı iş birliği ile toplamda 90.000€ bağışta bulunuldu. Pritt Türkiye, Pritt’in 50. yılında 50 TOÇEV çocuğunun tüm eğitim masraflarını 1 yıl boyunca üstlendi.

Daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız

We Craft for Children 2021

2021

Pritt Türkiye, Çocuklar İçin Üretiyoruz sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitimi desteklemek için TOÇEV(Tüvana Okumaya İstekli Çocuk Eğitim Vakfı)’na 10.000 Euro katkıda bulundu. Hem Henkel topluluğu hem de tüketiciler, "Çocuklar için Üretiyoruz" projesi kapsamında Yaratıcılık Ormanı için hayvan figürleri üreterek girişimde yer aldı. Katılımcıların ürettiği her hayvan figürü için Pritt, fona 30 TL katkıda bulundu.