Vizyon

Amacımız

Pritt'in vizyonunun ayrılmaz bir parçası, yaratıcı el işçiğiyle çocukların motor ve zihinsel gelişimini desteklemektir. Sürdürülebilir ayak izine güçlü ürün performansımız ile katkıda bulunmak istiyoruz. Bu nedenle, ürünlerimizi daha da geliştirmek ve yeni uygulama alanlarını keşfetmek için sürekli çaba sarf ediyoruz. Ürünlerimizin ve teknolojilerin sağlık ve çevreyle uyumluluğu faaliyetlerimiz dahilinde sürekli olarak değerlendirilmektedir.

Sosyal ve Çevresel Sorumluluk

Henkel, vizyon ve değerlerinde sürdürülebilirliği ve kurumsal sosyal sorumluluk konusundaki duyarlılığını belirtmiştir. Ekonomik, ekolojik ve sosyal hedefleri harmanlayarak, etki alanı dahilinde aktif olarak sorumluluk kabul eder ve böylece sürdürülebilir çözümlerin küresel olarak uygulamasına katkıda bulunur. 2003’te Henkel Birleşmiş Milletler'in Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılımını ilan etti. Markanın temel ürünü %97 doğal ve yenilenebilir içerikli (su dahil) olduğu için Pritt bu sözün arkasında durmaktadır. Üstelik marka, yalnızca tüketicilerin sınıfta değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki çocukların eğitim kalitesini artırmaya da aktif şekilde katkıda bulunmaktadır.

Çevre ve Tüketici Koruması

Henkel 10 yıldır, çevrenin korunmasına, sağlık, güvenlik ve kalite konularına öncelik vermektedir. Bu süreçte her zaman gelişme gösteren ürünlerimizin üstün kalitesi, kolaylık ve yüksek performans sağlar. Henkel ürünleri tüketicilerimize en iyi kaliteyi ve güvenli ürünleri sunmak adına gerekli tüm ürün testlerini yapmaktadır. Pritt çocuklar tarafından kullanılan bir marka olmanın bilinci ve sorumluluğuyla hareket eder. Aynı bilinç ile Pritt Stick Yapıştırıcı %97 doğal içeriği ile çocuklara güvenli bir kullanım sunar.

Pritt Stick Yapıştırıcı: Çocuklar için güvenli

Okulda ve evde özellikle çocuklar tarafından kullanılan bir ürün olan Pritt, ekolojik uyumluluk ve ürün güvenliğine önem vermektedir.

%97 doğal içeriğiyle Pritt Stick Yapıştırıcı solvent ve PVC içermemektedir ve AB Çocuk Güvenliği Mevzuatına (EN71 uyumluluğuna) yönelik sertifikaya sahiptir.

Yenilenebilir kaynaklar

1991’de Henkel çeşitli hammaddelere alternatifler geliştirmeye başladı. Pritt Stick için, Henkel ilk kez, mineral yağı esaslı hammaddeler yerine yenilenebilir hammaddelere yer verdi. Madeni yağ bazlı Polivinilpirolidona (PVP) maddesine yönelik büyük talep sadece birkaç tedarikçi tarafından karşılığından geleceklte PVP'ye duyulacak ihtiyacı azaltacak farklı bir hammadde arayışı mevcuttu.

Alternatif hammadde ile üretilecek stick yapıştırıcının kalitesi mevcut ürüne denk olmalıydı. Nişasta, uygun koşullarda modifiye edildiğinde yüksek yapıştırıcı özelliği gösterdiği için potansiyel hammadde olarak seçildi. Geliştirme dönemi ve iki yıllık bir test aşamasından sonra tüketici testleri başarıyla sonuçlandı ve birinci nesil nişasta bazlı Pritt Stick Yapıştırıcı üretildi. 2000'de PVP nihayet tamamen değiştirildi. 2003 yılından beri Pritt Stick Yapıştırıcı'nın formülü patates nişastası, şeker ve su gibi doğal bileşenden oluşmaktadır.

Eşsiz formülümüzü daha fazla keşfetmek için tıklayın

Güvenli ürünler ve teknolojiler

Pritt ürünlerinin ve teknolojilerinin sağlık ve çevreyle uyumluluğu ayrıntılı olarak incelenmektedir. Katkı maddelerinin özellikleri, ürün içindeki konsantrasyonları ve ürünün hangi koşullar altında kullanılacağı değerlendirilir.

Uygun bir şekilde tasarlanmış paketleme ve ayrıntılı talimatlara rağmen ürünler yanlış kullanılıyor veya sorunlara sebep oluyorsa Henkel müşterileri ve tüketicilerimiz acil durumlar için özel danışma hattımızın yanı sıra danışmanlık hizmetlerimizle de her zaman iletişime geçebilirler.

Sürdürülebilirlik

Henkel, sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) alanında başarıları ve ödülleri ile tanınmaktadır. Sürdürülebilirlik kavramını yıllardan beri sahiplenmekte, büyüyen küresel ısınma tehditi gibi çağımızın sorunlarına yönelik çözümler üretmeye çalışmaktayız. Bu sorumluluk bilinci ile markalarımızı ve teknolojilerimizi yaşamlarının üç aşamasında da sürekli olarak geliştirmeye çalışmaktayız: araştırma-geliştirme, üretim ve kullanım.

Su, enerji ve diğer kaynakların giderek yok olması tüm dünya genelinde çok önemli bir sorundur. Bu soruna karşı 125 ülkede yerel önlemler almaktayız. Topluma değerli bir katkı yapmayı hedeflemekteyiz. Vizyonumuzun temelinde insanların yaşamını marka ve teknolojilerimizle kolaylaştırmak ve daha iyi hale getirmek bulunmaktadır. Bu vizyonu sürdürülebilir ve sosyal sorumluluğu gelişmiş bir şekilde başarmak için de mükemmel performansı insanlara ve doğaya karşı olan sorumluluklarımızla birleştirmekteyiz.